Arnavutköy Karaburun Plajında denize giden yollarda bulunan merdivenler teh...

Vatandaşların zamanla aşındırdığı kayalıklardan oluşan merdivenler adeta ölüme davetiye çıkarıyor

Arnavutköy Karaburun Plajında denize giden yollarda bulunan merdivenler teh...
Editör: Kamu Haber
06 Temmuz 2020 - 11:08

Arnavutköy Karaburun Plajında denize giden yollarda bulunan merdivenler tehlike saçıyor. Vatandaşların zamanla aşındırdığı kayalıklardan oluşan merdivenler adeta ölüme davetiye çıkarıyor.
İstanbul'da hafta sonu hissedilen yüksek sıcaklık sebebiyle vatandaşlar soluğu denizlerde aldı. Kavurucu sıcaklarda serinleyebilmek için Karaburun Plajına gelen vatandaşlar denize giden yollardaki merdivenlerden şikayetçi. Merdivenlerin, plaja inmek isteyen vatandaşların zamanla aşındırdığı kayalıklar olması adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Merdiven görünümlü kayalıkların etrafına koruma amaçlı ince bir demir çekilmiş olması bile tehlikenin önüne geçemiyor. Çevre ilçelerden gelen vatandaşlar çocuklarıyla geldiği ve plaja inerken korktuklarını söylüyor.
"Korktuk uçurum gibi"
Karaburun Plajına ailesi ile birlikte gelen Filiz Arslan, "Açıkçası korktuk, uçurum gibi. Siz de gördünüz aşağı inerken problem yaşadık. Böyle bir işletme varsa merdivenlerin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü plaja çocuklar da yaşlılar da iniyor. Dolayısıyla merdivenlerin düzeltilmesi lazım. Sahiller de çok kirli maalesef. Biz buraya sosyal mesafeye uyulacağını düşündüğümüz için geldik. Ama sahil çok pis. Lütfen temiz olalım özellikle böyle bir dönemde" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Celal Bayraktar
    6 ay önce
    Biz burdaki işletme olarak üstümüze düşenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz bu bölgeye cankurtaran hizmeti verilmediginde zaten sıkıntı yasiyoruz bazen gerektiği zaman yukardan inip boğulma tehlikesi yaşayan insanlarimiza kurtarmaya çalışıyoruz hatta geçen sene merdivenlerin yapılmaması için karakol komutanıyla bile tartisdik ancan biz burdaki işleme olarak insanların boğulma tehlikesi yaşarken seyredemedigimizden kendi imkanlarımızla bu kadar merdiven yapa bildik ne hikmetse buna bile karşı cimdilar ve işletme sahibi olarak sorun yaşadık ve hala yasiyoruz biz işletme sahibi olarak musade etmeleri dahilinde merdivenleri ve yolu saglikli bir şekilde yaparız rica ediyoruz madem bu konuyu degerlendirmis yayımlamışsınız tam teşekkürü problemi acın yayinlayin zaten o yolu çok rahat bir sekilde işletme sahibi olarak biz yaparız saygılarımla BAYRAKTAR tesisleri ZIRVE cafe