Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Atölyesi işbirliği ile 12 Eylül 1980 Asker...

Açılış törenine çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı

Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Atölyesi işbirliği ile 12 Eylül 1980 Asker...
Editör: Kamu Haber
12 Eylül 2020 - 09:56

Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Atölyesi işbirliği ile 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi'nin yıl dönümünde gerçekleştirilen "Çizgi-Yorum" adlı karikatür sergisi, Kartal'da açıldı. Açılış törenine çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı. 12 Eylül 1980'de yaşanan hukuksuzlukların ve insan hakları ihlallerinin yanı sıra idam cezalarının da yer aldığı karikatürler sergide yer buldu.
Çizgi-yorum adıyla açılan karikatür sergisi ile Kartal'da 12 Eylül Askeri Darbesi anlamlı bir şekilde hatırlandı. Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Derneği işbirliği ile Kartal eski tren istasyonunun bulunduğu sokakta yer alan serginin açılışına Kartallı sanatseverler katıldı. Hasat Sanat Atölyesi üyeleri, karikatüristler, şair ve yazarların davetli olduğu serginin açılış konuşmasını karikatür sanatçısı Öznur Kalender yaptı. 51 yıldır çizdiği ve son olarak hakkında 4 dava açıldığını kaydeden Kalender, karikatür zekâsı ile başa çıkılamayacağını söyledi. Kalenderin ardından söz alan karikatür sanatçısı Hüseyin Aslan da zamanın hızlı değiştiğini ancak sanatın ve karikatürlerin kalıcı olduğunu söyledi. Sergi, eski tren istasyonunun bulunduğu sokakta sanatsever vatandaşları bekliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • BÜLENT OKUTAN
    3 hafta önce
    Sayın yetkili kardeşim ,karikatür sanatına gösterdiğiniz yakın ilgiye sonsuz teşekkürler .Başta değerli arkadaşım HASAN SEÇKİN olmak üzere emeği geçen herkesi sevgi ile kucaklıyorum .Ancak bir maruzatım var.Pandemi süresince Erdek te olmam nedeni ile tarafıma gönderdiğiniz albümler iade edilmiş .Ankara ya döndüğümde bunları alamadım .Şimdi bana gönderirseniz çok sevinirim .BÜLENT OKUTAN