Kuruluş Osman 14. Bölüm Fragmanı izli dizi izle

Osman Bey’e büyük ihanet! ‘Kuruluş Osman’ın çarşamba akşamı ekrana gelen on üçüncü bölümü sürprizleri ve aksiyon dolu sahneleri ile seyirciyi yine ekran başına kilitledi. Dizinin 14’üncü bölüm fragmanı ise heyecan dolu gelişmeleri gözler önüne serdi.

“Ölümün elimden olacak Dündar bey!” 13’üncü bölümde obasını kurtarmak için Balgay’a Cengiz Han’ın emanetlerini veren Osman Bey, emanetleri geri alabilmek için Moğolların karargâhına sızdı. Dündar Bey’in Moğollara biat edip Sancan Beyliği görevini almasının yanı sıra, Samsa Çavuş da Osman Bey’i hasım ilan etti. Cengiz Han emanetlerinin Batur tarafından Osman Bey’den çalınıp Dündar’a teslim edilmesi bardağı taşıran son damla oldu! Osman Bey’i kendisine tuzak kuran Dündar Bey ve Batur’dan nasıl hesap soracak? Yannis’in Osman’ı yakalamak için oluşturduğu kuvvetin hedefi Şeyh Edebalı mı? Gündüz Bey’in Moğollar tarafından tutsak edilmesi dengeleri nasıl değiştirecek? Moğolların tuzağında bıçaklanan Bala Hatun’un akıbeti ne olacak? Bu soruların yanıtı ‘Kuruluş Osman’ın 14’üncü bölümünde atv ekranında ortaya çıkacak.

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu…

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum