Kadir Şeker'in babası: 'Ben Kadir'i Türkiye'ye emanet ettim artık'

Konya'da parkta bir kadına şiddet gösteren Özgür Duran'a müdahale ettiği sırada yaşanan boğuşmada şahsı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan 20 yaşındaki Kadir Şeker'in babası Cengiz Şeker, “Kadir Türkiye’nin meselesi haline geldi. Kadir Türkiye’nin çocuğu oldu. Ben Kadir’i Türkiye’ye emanet ettim artık. Türk milletinin evladı oldu Kadir” dedi.

Kadir Şeker'in babası: 'Ben Kadir'i Türkiye'ye emanet ettim artık'
11 Şubat 2020 - 20:31

Merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi Yeni İstanbul Caddesi üzerindeki Pirireis Parkı'nda sevgilisine şiddet gösteren Özgür Duran'ı müdahale ettiği sırada yaşanan boğuşmada kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan 20 yaşındaki Kadir Şeker'in babası Cengiz Şeker, oğlunun yaşadığı olayın memleketin ve ailesinin içini yaktığını söyledi.

“Kadir Türkiye'nin meselesi haline geldi"

Oğlunun vicdanlı bir çocuk olarak insanların vicdanlarına seslendiğini ifade eden baba Cengiz Şeker, “Dün de baro başkanımızın açıklamasını herkes gördü. Tertemiz bir çocuk olduğunu herkes söylüyor. Kadir Türkiye'nin meselesi haline geldi. Kadir Türkiye'nin çocuğu oldu. Ben Kadir'i Türkiye'ye emanet ettim artık. Türk milletinin evladı oldu Kadir. Kadir böyle bir yaraya parmak bastı. İnşallah hayır olur sonu hayıra döner. İnşallah böyle olaylar bir daha yaşanmaz. Bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını bekliyoruz. Okuluna devam ederek tahsilini tamamlamasını istiyoruz, vatanına milletine hayırlı bir insan olmasını bekliyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Muharrem dağlı
  1 ay önce
  Helal olsun yigidim sana
 • Cabbar Çapıbüyük
  1 ay önce
  Bıçak taşımak peygamberimizin sünnetidir. Kavga esnasında insan yer tayin edemez. Vicdan sahibi olduğu için bu mağduriyeti yaşamış. Kavgaya karıştığı için risk almış. Hiçbir babayiğit risk almaz. Annesini çok seven gençler böyle cesaret gösterir. Bence imanlı bir genç. Sokakta yapılan kavgaya gören insan insanlık namına müdahale eder. Müdahale sokağa tadmışsa aslında kavganın son demleridir. Yani kavganın dozu kaçmış olan olsun, duyan duysun, kopan kopsun gibi yapılan muameledir. Son noktaya taşınan bir anlaşmazlık kavgasıdır.