YILMAZ BABAOĞLU Vefat Etti - Bifa

Bifa Bisküvi yönetim kurulu başkanı Yılmaz Babaoğlu hayatını kaybettiği öğrenildi.

YILMAZ BABAOĞLU Vefat Etti - Bifa
13 Ocak 2020 - 13:05 - Güncelleme: 13 Ocak 2020 - 14:32

1 aydır Konya’da yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olan Bifa Bisküvi yönetim kurulu başkanı Yılmaz Babaoğlu organ yetmezliği sonucu 85 yaşında hayatını kaybetti.

Yılmaz Babaoğlu'nun vefatı ailesini ve Bifa bisküvi çalışanları başta olmak üzere sevenlerini yasa boğdu.

Babaoğlu'nun cenazesi yarın (14 Ocak Salı) öğle namazına müteakip yeni musalladan kaldırılacak.


Yarın Kılınacak Cenaze namazı sonrası Aile kabristanlığına konulacağı öğrenildi.

 

YILMAZ BABAOĞLU KİMDİR ?
1936 yılında Karaman’da doğmuştur... İlk okulu bitirdikten sonra babası Osman Bey’le birlikte kabzımallık yaparak çocuk denecek yaşlarda iş hayatına başlamıştır.

Ülkemizin kalkınma hamlesini başlatmış olduğu 1960’lı yıllarda çok ortaklı olarak kurulan Bifa Bisküvi Fabrikası’na ortak olarak girmiştir. İlerleyen yıllarda işin başına yönetici ortak olarak geçen Yılmaz Babaoğlu akılcı ve cesur girişimleriyle kara tavalarda bisküvi üretimi yapan küçük bir işletmeyi modern ve çağdaş bir fabrika haline getirmiştir.
Yaşam felsefesinde Karaman’a yatırım yapmayı ilke edinen Yılmaz Babaoğlu, Bifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş.’den başka Bifa Oluklu Mukavva San. A.Ş., Bifa Un ve Gıda San. A.Ş. ve Babaoğlu Yem ve Tavukçuluk Tic. A.Ş. yi kurarak yaklaşık 1500 kişiye iş istihdamı sağlamıştır. Ekonomisi, coğrafi uygunluk nedeniyle tarıma dayanan Karaman’a, örnek teşkil edecek zirai yatırımlarda da bulunarak ziraatın gelişmesine öncülük etmiştir.

Bünyesinde çalışan işçiler için sosyal konutlar, gelecek nesiller için de 3 tane ilköğretim okulu ve birde özel okul yaptırarak eğitim ve öğretime destek vermiştir. Ayrıca üniversitelerde okuyan ihtiyacı olan öğrencilere de karşılıksız burslar vermektedir.

Manevi alanda da camiler yaptırarak halka açan Yılmaz Babaoğlu tanındığı tüm çevrelerde sevilen ve sayılan duayen bir iş adamı olmuştur.
Başarının sırrını “Herkesin hikayesindeki başarı; kişinin hayatta ulaştığı yerle değil,
başarmaya çalışırken üstesinden geldiğin engellerle ölçülür.
” sözünde bulmaktadır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • hasan yildirim
  2 ay önce
  Mevlam ona Rahmet eylesin sayfalar yetmez onu konusmaya anlatmaya yasami boyunca calisarak ibadet eden kazancini alin teriyle kazancini insanlikla paylasan bir sahsiyet bir buyugumuzdu
 • Nevzat Dağlı
  2 ay önce
  Karaman'a değer kazandıran sanayici Yılmaz Babaoğlu'na Tanrı'dan rahmet diler; ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşırım. Işıklar içinde uyusun, eserleri bizlere ışık olsun. Yılmaz Babaoğlu'nun ardından 'Camiye gitmek kolay, bu yüzden okul' dedi, Çocuklar yorulmadan okusunlar istedi. Yılmaz Babaoğlu'ndan Karaman'a miras var, BİFA'yı Türkiye'de ilk beş yüze imledi. Halk Ozanı Karamanlı Nevzat Dağlı
 • Pınar Soykat İncekara
  2 ay önce
  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Keşke yazıyı kopyala yapıştır yapmaktansa kendi düşünceleriniz ile haber yapsaydınız. Yazının sonuna kadar okumadığınızdan sanırım vefat haberini hayırlı bir ömür diliyoruz cümlesi ile bitirmişsiniz.